Drohiczyn – dawna stolica Podlasia.

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po malowniczym miasteczku położonym u ujścia Bugu do Narwi. Drohiczyn, choć nie tak głośny jak niektóre polskie metropolie, kryje w sobie bogactwo historii, kultury i piękna natury, które z pewnością zaskoczą każdego przybysza.

Drohiczyn zabierze nas w podróż przez wieki – od średniowiecznych korzeni, przez burzliwe dzieje związane z królującymi tu rodami, po dzisiejsze oblicze miasta, które wciąż tkwi w tradycji, ale otwiera się na nowoczesność.

Przez nasze opowieści i relacje będziemy odkrywać tajemnice związane z zabytkowymi kościołami, urokliwymi uliczkami i niezwykłymi miejscami, które sprawiają, że Drohiczyn jest tak wyjątkowy. Nie zabraknie również informacji praktycznych dla tych, którzy pragną odwiedzić to magiczne miejsce na własną rękę.

Drohiczyn był miejscem, które mocno związane było z postacią Kazimierza Wielkiego. Władca ten, będący jednym z najwybitniejszych królów Polski, odegrał istotną rolę w historii miasta, kształtując jego polityczny i kulturalny krajobraz. Jego dziedzictwo wciąż jest widoczne w licznych zabytkach i tradycjach, które przetrwały do dzisiaj, czyniąc Drohiczyn jeszcze bardziej fascynującym miejscem do odkrywania.

Góra Zamkowa w Drohiczynie to historyczne miejsce, które stanowi istotny element lokalnego krajobrazu. Na szczycie wzgórza znajdują się ruiny XIII-wiecznego zamku, które przypominają o burzliwej przeszłości regionu. To popularne miejsce turystyczne, które przyciąga zwiedzających swoją niepowtarzalną atmosferą i zapierającymi dech w piersiach widokami na okolicę i rzekę Bug.